Putje scheppen.

Wie kent dit niet van vroeger? Voordat er een riolering was kwam de putjes schepper regelmatig langs. Hierin Zweden, waar wij wonen ook.

Maar dan wel de moderne uitvoering. Eén keer in het jaar en deze keer in november. Het is fijn om te weten dat de geur geen rol speelt in het bericht 😁😁.

De put is zo’n drie meter diep. Het is een gezamenlijk put. We delen de put met de buren. Eerst leegzuigen, water erin en klaar is kees/putjes schepper. We kunnen er weer een jaar tegen.

Wintertrektocht(je)

Vanochtend, tijdens een telefoongesprek met een ‘Hollandse’ begon de eerste sneeuw te dwarrelen.  Dat werd het startschot voor het verhuizen van de kippen naar de kas.  Hebben ze toch nog lekker wat ruimte om te scharrelen en te spitten en krijgen wij gratis bemesting.

Het ging eigenlijk verrassend gemakkelijk en vlot. Nu moeten ze nog gaan wennen aan een ander watersysteem (verwarmd) en, deze tot in de afgrond verpeste draken krijgen nog een warmtelamp tegen de koude billetjes.

Dan volgend voorjaar: kippen eruit, tomaten erin…. en groeien maar.

De sneeuw was trouwens maar weinig en is ook al weer gestopt. Deze week gaat de temperatuur ook overdag onder nul. Alles wat vanaf nu valt, blijft waarschijnlijk liggen.

Tomtgränser.

Het is eindelijk zover. De grenzen van de tuin zijn vastgesteld.

Het heeft even geduurd maar dan heb je ook wat. Het valt niet tegen. We kunnen gewoon bij het meertje zitten en genieten maar de buurman is de eigenaar.

De paaltjes met rode punt geven de grens aan. In de grond zit nog een stuk ijzer die de eigenlijke markering is.

Weer een klus die klaar is voor de winter. Volgend jaar gaan we wat struiken aanplanten.

Herfst en winter.

Gisteren de laatste herfstwandeling gemaakt. Het was min 1 graad en we zijn naar Svedje fäbod gelopen. Dit betekent zomerboerderij en is bewoond geweest tot 1930. Nu kun je er als wandelaar lekker zitten en uitkijken over de bossen en het water.

Tijdens de wandeling hebben we nog bever sporen gezien. Ze zijn lekker aan het slepen met takken en bomen geweest.  Burcht helaas niet gevonden.

Vandaag 1 november 2024. Wakker geworden met de eerste sneeuw van het jaar. Boris geniet er direkt van. Voor de kippen is het nieuw en deze bleven lekker in hun tentje.

Even een kleine impressie.

Vandaag maar even aankijken met de kippen. Misschien een beetje sneeuw schuiven. Boris gaat op zeker wandelen in de sneeuw. Fijn weekeinde toegewenst.