De dag voor kristihimmelfart. Eindelijk lente. Vandaag voor het eerst kwam de thermometer boven 15 graden. Dus de tuin in en kijken wat er allemaal is overgebleven na de winter.
Een aantal rozen hebben de winter niet gehaald, evenals framboos. Of misschien toch wel… dat is lastig te zien. Fruitbomen hebben het allemaal overleefd. Grootste deel van de nieuwe border ook op Zonnehoed na. Daar is er maar 1 van opgekomen. De prezewalskii lijkt het ook gered te hebben maar ook dat is nog te vroeg. De tulpenbollen wel ALLEMAAL! Moet gewoon wel uit Holland zijn gekomen. Vogels zijn er genoeg in de tuin. Roodborstje, boomklever, kool- en pimpelmezen. De spechten zo’n terug zowel de rode als de groene. De sperwer zit weer op het nest bij de dakrand, de vleermuizen zijn terug op zolder. Nieuw dit jaar: meeuwen die broeden in de tuin. Zwaluwen nog niet gezien. En dit dan allemaal alleen in de tuin. Rond ons het vliegen de kraanvogels, de ganzen en de zwanen. En ze zijn ook allemaal in de buurt aan het broeden. Vooral bij het meer.
En het hoogtepunt… John heeft gisteren toen hij naar zijn werk reed een jonge grijze wolf de weg over zien steken. Onze amateuranalyse is dat het een jonkie was op zoek naar een eigen revir.
Een fotoimpressie van de tuin






En terwijl de foto’s aan het uploaden zijn vliegen de eerste twee zwaluwen over…
En twee betekent zomer… toch?
mooi! Hier spoelt het op dit moment:( vanmiddag wel ff buiten gezeten maar de vooruitzichtenzijn og slecht 😦 Groetjes
LikeLike